Інженерні системи для будинку 250 кв.м. із СІП-панелей

с. Віта Литовська, Київська область

Особливості об’єкту

Инженерные системы для дома из сип панелей
До нашої команди звернувся замовник з проханням реалізувати інженерні системи в будинку з СІП-панелей, що будується. Йому хотілося, щоб будинок відповідав усім правилам енергозбереження і всі інженерні системи були максимально економічними в експлуатації, враховуючи вартість енергоносіїв, що змінюється.

Вступні дані:

  • Будинок у два поверхи площею 252 квадратні метри із СІП-панелей.
  • Потрібно зробити весь комплекс інженерних систем – вентиляцію, кондиціювання, опалення, водопровід та водоочищення.
  • Для опалення та охолодження запроектувати та встановити тепловий насос.
Планировка квартиры ЖК "TIME"
Планировка дома из сип-панелей - 2 этаж
Якщо ви не хочете читати опис даного об’єкта – можете переглянути відео, де наш інженер розповідає про особливості даного об’єкта, виклики та завдання, які нам потрібно було вирішити, а також – що було зроблено на об’єкті та що планується зробити (відео російською).

Система опалення

Як і завжди, перед початком проектування був проведений теплотехнічний розрахунок, щоб знати точну кількість тепловтрат і теплонадходжень. Виходячи з отриманих даних, було прийнято рішення використовувати як основне джерело опалення та охолодження тепловий насос “повітря-вода” Viessmann Vitocal 200 S з буферною ємністю для нагрівання ГВП на 200 літрів.

Особливістю застосування теплових насосів на об’єкті є максимальне збільшення площі опалювальних приладів – щоб тепловий насос працював більш ефективно. Тому практично завжди обов’язковою умовою проектування теплового насоса є використання водяної теплої підлоги.

Так було зроблено і в цьому будинку – практично весь перший поверх покритий теплою підлогою, яка зможе підтримувати оптимальну температуру всередині до -7 градусів на вулиці. Коли температура опускатиметься нижче вказаних значень, підключатимуться додаткові джерела опалення – внутрішньопідлогові конвектори Hitte (вони встановлені у всіх кімнатах з панорамними вікнами) та радіатори Kermi.

 

У проекті план опалення першого поверху та котельня виглядали ось так

Теплый пол в доме из сип панелей
Котельная с тепловым насосом в доме из СИП-панелей

Водопостачання та водоочищення

Водоочищення підібрали згідно з аналізом води зі свердловини на об’єкті. Основне обладнання Ecosoft розмістили у приміщенні котельні.
Система водопостачання передбачає отримання гарячої води з бака 200 л, який живиться від теплового насоса. Для комфортнішого водорозподілу ми передбачили рециркуляцію.

Теплый пол в доме из СИП-панелей - FoxProject
Водоснабжение в доме из СИП-панелей
Реализованный объект - дом из СИП панелей
Интерьер дома из СИП-панелей
Интерьер дома из СИП

Системи вентиляції та кондиціювання

Для загальнообмінної вентиляції застосовується вентиляційна установка Maico WS 470 KBET з ентальпійним теплоомінником, який дозволяє не догрівати припливне повітря взимку та здійснює пасивне зволоження.
Вентиляція побудована за “класичною” схемою – подання повітря в зони відпочинку, забір – із санвузлів, вбиралень, кухні та технічних приміщень.

 

Кондиціювання побудовано на використанні настінних, підлогових та канальних фанкойлів Daikin, які працюють разом із тепловим насосом. Оскільки теплоприток значно більше, ніж втрат тепла взимку, потужності теплового насоса не вистачає, щоб на 100% покрити потреби в холоді. Вирішення цієї проблеми – використання окремої спліт-системи кондиціювання для охолодження найбільшої зони – вітальні з другим світлом.

Повітророзподіл буде здійснюватись через лінійні щілинні дифузори українського виробництва, а також німецькі решітки Trox зі стіни – для вітальні, де через конструктивні особливості об’єкта не можна було встановити дифузори та стелі.

Вентиляция и кондиционирование дома из СИП-панелей
Проект вентиляции дома из СИП-панелей - FoxProject

Терміни реалізації проекту

Роботи на об’єкті робилися у два етапи – спочатку реалізовувалася система опалення та водопостачання, а потім – вентиляція та кондиціювання.

 

Терміни реалізації проекту:

  • розробка концепції – 10 робочих днів
  • узгодження проекту з дизайнерами – 10 робочих днів
  • оформлення робочого проекту – 5 робочих днів
  • комплектація та підготовка до виходу на об’єкт – 5 робочих днів
  • монтажні роботи – 30 робочих днів

Хочете отримати проект для вашого будинку?

Надішліть запит на безкоштовний прорахунок систем

Телефон

Telegram, WhatsApp, Viber

Ми в соц. мережах

(067) 499 23 23