Практично будь-який тепловий насос може охолоджувати, або нагрівати теплоносій. Існують 3 основних типи теплових насосів:

  1. Тепловий насос «повітря-повітря» – найпопулярніший на сьогоднішній день тип теплового насосу. Це звичайний кондиціонер, який може охолоджувати, так і нагрівати теплоносій.
  2. Тепловий насос «повітря-вода» – його використовують для опалення та нагрівання теплоносія в системі опалення. Він утилізує низькопотенційне тепло повітря на вулиці та передає його воді в систему опалення.
  3. Тепловий насос «грунт-вода» або «вода-вода» – найдорожчий тип теплового насоса на сьогоднішній день, але найефективніший.
Як відбувається охолодження тепловим насосом кожного типу?

Тепловий насос “повітря повітря”

Це, по суті, звичайнісінький кондиціонер, який забирає низькопотенційне тепло з вулиці та передає його повітрю всередині приміщення.
Переваги охолодження таким тепловим насосом перед іншими типами:

  • легкість у монтажі;
  • дешевизна;
  • можна змонтувати навіть у готовому ремонті.

Недоліки даного типу теплових насосів:

  • дискомфорт під час роботи. Клієнт відчуває повітряні потоки повітря під час роботи вентилятора внутрішнього блоку.
  • шум при роботі – через високу швидкість повітря, що виходить з внутрішнього блоку.
  • обмежена кількість дизайнів внутрішніх блоків – не завжди вписуються в інтер’єр.

Тепловий насос “повітря-вода”

На наш погляд, це найефективніше джерело тепла та холоду за помірну початкову вартість. Він забирає низькопотенційний холод вулиці та передає її системі охолодження (завдяки процесам із фреоном, компресором, «іграми» з тиском).
Основні його переваги:

  • відносно невеликі початкові капіталовкладення (особливо в порівнянні з тепловими насосами «вода-вода»;
  • джерела холоду (внутрішні блоки по кімнатах – фанкойли) бувають різних типів: підлогові, внутрішньопідлогові, настінні, канальні, внутрішньостінні – що підійде навіть найвибагливішому дизайну;
  • використовуючи один і той же фанкойл, можна одночасно досягти комфортного охолодження влітку та опалення взимку;
  • можливість готувати гарячу воду для системи водопостачання;
  • погодозалежне управління, контролер, який керує теплою підлогою, радіаторами, фанкойлами, системою рециркуляції, захистом від легіонелли тощо.

Мінусом даного типу пристроїв є втрата потужності (під час роботи на холод) при підвищенні температури зовнішнього повітря.

Теплові насоси “вода-вода”, грунт-вода”

Даний тип пристроїв забирає низькопотенційний холод із землі або води та передає її системі холодопостачання.
Основний плюс даного типу перед іншими джерелами – звичайно ж ефективність. У той час, як у теплового насоса «повітря-вода» середня СОР за опалювальний період – 3 (це означає, що на кожен кіловат споживаної енергії насос видає 3 кіловати холоду), то в тепловому насосі «вода-вода» цей показник може досягати COP=6.
Крім того, при роботі на охолодження, цей тип може охолоджувати теплоносій, використовуючи тільки насоси для перекачування рідини. Такий тип роботи називається пасивним охолодженням.
Минуси охолодження тепловим насосом цього типу – величезні земляні роботи та початкові капіталовкладення.

Порада FoxProject: перед початком проектування слід зробити теплотехнічний розрахунок будівлі та техніко-економічне обґрунтування, де буде вказано термін окупності кожного передбачуваного виду теплового насосу. Виходячи з цих даних, можна зробити вибір, який тип підходить саме для вашої будівлі.

Основні типи фанкойлів для теплових насосів

  1. Настінні фанкойли. На вигляд як звичайний кондиціонер настінного типу. Основний його мінус – сильний шум під час роботи в режимі охолодження. На опалення цей тип використовувати не рекомендуємо, тому що гаряче повітря краще подавати знизу, щоб не відчувати дискомфорту під час перебування в приміщенні.
  2. Канальні фанкойли – найдорожчий тип фанкойлу з погляду реалізації, оскільки потребує багато капіталовкладень на початковому етапі (повітропроводи, дифузори, утеплювач, монтажні роботи). Але цей тип найкомфортніший при роботі на охолодження. Внутрішній блок монтується у технічному приміщенні, його роботу не чути. Холодне повітря плавно спускається зі стелі та насичує все приміщення. Але при роботі на опалення такий тип може принести дискомфорт через те, що тепле повітря доведеться подавати зверху, тоді як його потрібно подавати знизу. Якщо все-таки використовувати цей тип фанкойлів для опалення взимку, рекомендуємо його поєднувати з теплою підлогою. Тоді фанкойл включатиметься лише при різкому падінні температури і лише у випадку, коли на вулиці буде -8 і нижче.
  3. Підлогові фанкойли – найідеальніший з погляду «ціна/якість» тип внутрішнього блоку для теплових насосів. При роботі на опалення цей фанкойл подає тепле повітря знизу, по суті виконуючи роль радіатора. При роботі на охолодження за рахунок великого вентилятора та теплообмінника його роботу практично не чути, а потік повітря достатній для охолодження приміщень до 25 квадратних метрів.
  4. Внутрішньостінові фанкойли. Принцип роботи такий самий, як і у підлогового, різниця тільки в типі монтажу – як можна здогадатися за назвою, він встановлюється за фальш-стіну, а за подачу та забір повітря відповідають решітки.
5. Внутрішньопідлогові фанкойли. За своїм принципом він практично нічим не відрізняється від підлогового, але за рахунок того, що у внутрішньопідлогових фанкойлів маленький теплообмінник і вентилятор, він може створювати шум під час роботи на охолодження. Тому при підборі внутрішньопідлогового фанкойлу для охолодження ми рекомендуємо побирати його таким чином, щоб необхідну кількість холоду фанкойл міг видати на 1-2 швидкості. Крім того, важливо звертати особливу увагу на технічні характеристики вентиляторів. Тільки у кількох виробників потужність вентиляторів при роботі достатня, щоб холодне повітря не “стелилося” по підлозі, а доходило до робочої точки і перемішувалося з гарячим.

Телефон

Telegram, WhatsApp, Viber

Ми в соц. мережах

(067) 499 23 23