Система вентиляції для будинків та квартир

Проектуємо, підбираємо обладнання та монтуємо припливно-витяжну вентиляцію у приватних будинках та квартирах. Пропонуємо гнучкі варіанти реалізації на базі європейських вентиляційних установок із рекуперацією або без неї.

Отримайте безкоштовну консультацію

Залиште свій телефон і ми дамо відповідь на всі запитання

Навіщо потрібна вентиляція

Система вентиляції відповідає за подачу свіжого повітря в будинки та квартири, та видалення відпрацьованого, насиченого вуглекислим газом, повітря на вулицю. Відсутність припливу насиченого киснем повітря негативно впливає на комфорт та самопочуття людини – так, висока концентрація CO2 у повітрі (понад 1200-1400 ppm) викликає головний біль, погіршує концентрацію та якість сну. Вирішити ці проблеми, наситити повітря киснем – основне завдання системи вентиляції.

Види вентиляції в будинку та квартирі

Залежно від потреб та призначення, можна виділити кілька різних видів вентиляції.

Природна вентиляція

Природна вентиляція – це, по суті, провітрювання: свіже повітря з вулиці через відкрите вікно потрапляє в приміщення, повітря з приміщення самовільно видаляється на вулицю через вікно в іншій кімнаті або через вентиляційні шахти. До природної вентиляції відноситься також будь-яке провітрювання, яке не задіє жодних механічних приладів – вентиляторів, вентиляційних установок, тощо. Стінові та віконні провітрювачі, що монтуються у житлових кімнатах, також відносяться до природної вентиляції. У комбінації з витяжними вентиляторами в санвузлах і ванних кімнатах, така система – з природним припливом і примусовою витяжкою, в цілому більш досконала – проте не позбавлена ​​всіх своїх недоліків.

Переваги природної вентиляції:

  • низька вартість або безкоштовне рішення

Недоліки природної вентиляції

  • не можна контролювати кількість повітря, оскільки рух повітря в природній вентиляції залежить від різниці тисків і температур усередині та зовні приміщення;
  • занадто низька або надто висока продуктивність. Стінові та віконні провітрювачі дають лише 15-20 м3/год, чого недостатньо для людей у ​​приміщенні. Відкрите на провітрювання вікно може дати більше 300 м3/год – що занадто багато через необхідність підігрівати або охолоджувати – як наслідок –
    великі витрати на нагрівання або охолодження повітря;
  • шум та пил з вулиці.

Примусова припливна та природна або примусова витяжна вентиляція

Даний тип вентиляції передбачає застосування припливних пристроїв – вентиляторів або бризерів – які відповідають за подачу свіжого повітря до приміщення. Видалення повітря відбувається через вентиляційні канали в санвузлах і кухні. На відміну від природної вентиляції, ми отримуємо контрольовану, і в цілому, достатню кількість повітря, яка, до того ж, може очищатися додатково за допомогою багаторівневої системи фільтрації.

Переваги припливної вентиляції

  • відносно невеликі початкові витрати на реалізацію
  • фільтрація повітря від пилу та алергенів
  • підігрів повітря взимку
  • контрольована кількість припливного повітря
  • простість та швидкість монтажу

 

Недоліки примусової вентиляції припливу

  • монтаж можливий лише на зовнішній стіні
  • великі витрати електрики для підігріву повітря взимку (до 4-5 кВт на годину)
  • шум під час роботи
  • необхідність ставити припливний пристрій у кожній окремій кімнаті

Припливно-витяжна система вентиляції для будинків та квартир

Основна особливість припливно-витяжної вентиляції – вона забезпечує не лише приплив, а й викид повітря надвір. Як правило, кажучи “припливно-витяжна вентиляція”, більшість має на увазі вентиляційні установки з рекуперацією тепла.

Рекуперація в системі вентиляції – це процес передачі енергії внутрішнього повітря зовнішньому. Простіше кажучи, видаляючи взимку тепле нагріте повітря із приміщення, ми нагріваємо холодне повітря з вулиці. І все це – без додаткового електричного тену, виключно за рахунок конструкції спеціального теплообмінника – повітряні потоки в якому рухаються назустріч один одному, але не перемішуються.

Завдяки рекуперації зберігається енергія всередині приміщення, і додаткове нагрівання холодного повітря з вулиці не потрібно. Система фільтрації захищає рекуператор та людей у ​​приміщенні від пилу та алергенів з вулиці.
Системи припливно-витяжної вентиляції глобально можна поділити на 2 типи:

  1. Централізовані системи вентиляції
  2. Децентралізовані вентиляційні установки.

Децентралізовані установки монтуються в кожну кімнату, і в цілому мають невелику продуктивність (оскільки маленька площа рекуператора не дозволяє нагрівати велику кількість повітря). Недоліки децентралізованих вентиляційних установок такі ж, як і у бризерів – монтаж тільки на зовнішній стіні, шум при роботі, який чути клієнт. А невелика продуктивність значно обмежує комфорт. Основними перевагами такого типу вентиляції є низькі капітальні та експлуатаційні витрати, а також можливість поставити таку систему навіть у готовому ремонті.

Централізована припливно-витяжна вентиляція дозволяє подавати потрібну кількість свіжого повітря всередину приміщення і при цьому не витрачати багато енергії для своєї роботи. Великий рекуператор (більшість виробників сумарна площа теплообмінника становить понад 30 квадратних метрів) практично вимагає додаткового нагріву.

Як зробити вентиляцію в будинку та квартирі

Концепція побудови будь-якої системи вентиляції в приміщеннях будується на подачі свіжого повітря в житлові зони, де людина перебуває більшу частину часу – спальні, вітальні, дитячі та гостьові кімнати. Відпрацьоване, “брудне” повітря має видалятися через технічні зони – з санвузлів, пралень, кухні. Це дозволяє створити правильний рух та запобігти поширенню запахів з технічних зон у житлові.

Методи розрахунку вентиляції для будинків та квартир

По кратності повітрообміну
У таких випадках, згідно з ДБН В.2.5-67:2013 “Опалення, вентиляція та кондиціювання” кількість повітря, що подається, розраховується виходячи з норми 3 м3/год на 1 м2 житлового приміщення. Кратність повітрообміну в технічних зонах становить від 1,5 кратності для вбиралень до 7-9 кратності для туалетів, ванних кімнат та душових.
По кількості людей
Відповідно до норм, ухвалених в Україні, на кожну людину в приміщенні потрібно подавати від 16 до 36 м3/год, залежно від необхідного рівня комфорту.
За кількістю вуглекислого газу
Концентрація СО2 на вулиці становить 400-450 ppm (часток вуглекислого газу на 1 мільйон частинок повітря)
Ідеальна концентрація СО2 усередині приміщення не повинна перевищувати 700-800 ppm
Показник СО2 вище 1300-1500 ppm протягом тривалого часу погано впливає на самопочуття людей.
Для компенсації кількості вуглекислого газу, який виділяє людина, потрібно подавати від 35 до 60 м3/год на одну особу до кожного приміщення.
При проектуванні систем вентиляції в будинку і квартирі зазвичай застосовують останні два методи, оскільки вони орієнтовані в першу чергу на заплановану кількість людей в приміщенні. Залежно від обраного методу розрахунку підбирається необхідна продуктивність вентиляційної установки з рекуперацією

Приклад побудови вентиляції в приватному будинку

Дано: приватний будинок із СІП-панелей площею 250 квадратних метрів, 2 поверхи, з другим світлом.
Побудова вентиляційної системи реалізована таким чином, щоб свіже повітря подавалося у вітальню, спальню на першому поверсі, дитячу та гостьову кімнату на другому поверсі. Забір повітря здійснюється через санвузли, кухню та вбиральні кімнати.
Розрахунок необхідної кількості повітря робився за кількістю людей.
Так для повноцінної припливно-витяжної вентиляції застосовується вентиляційна установка Maico WS 470 KBET з рекуперацією тепла та вологи. Її максимальна продуктивність – 470 м3/год, що забезпечує подачу повітря з розрахунку 36 м3/год на особу в кожній кімнаті:

  • спальня – 72 м3/год
  • дитяча №1 та №2 – по 50 м3/год
  • кімнатна кімната/кабінет – 50 м3/год
  • вітальня – 150 м3/год
  • їдальня/обідня зона – 150 м3/год

Враховувалося також те, що вітальня та їдальня частково об’єднані і двері в більшості випадків будуть відчиненими. Таким чином, у зону відпочинку з другим світлом на максимальній продуктивності установки подаватиметься майже 300 м3/год. Це створить максимальний комфорт для сім’ї.

Замовити консультацію

Ми безкоштовно відповімо на всі запитання з приводу вентиляції вашого житла

Телефон

Telegram, WhatsApp, Viber

Ми в соц. мережах

(067) 499 23 23