1. З відкритою або закритою камерою горіння
2. Конденсаційні чи не конденсаційні
3. Одноконтурні, двоконтурні чи комбіновані.
Газові котли по типу камери згорання
- Газові котли з відкритою камерою згоряння беруть повітря для горіння пальника з приміщення. Даний тип газових котлів поступово знімають з виробництва через їх небезпечну роботу, низьку продуктивність і невелику модуляцію потужності, порівняно з іншими типами газових котлів.
- Котли із закритою камерою згоряння беруть повітря для горіння пальника з вулиці за допомогою димаря. Від цього типу котла виходить два димарі (один для викиду відпрацьованих газів, другий для забору повітря з вулиці). Котлів із закритою камерою є кількох видів: конденсаційні та котли без конденсації.
Відмінність конденсаційних котлів від котлів без конденсації
Конденсаційні котли – найекономічніший і найефективніший тип газових котлів на сьогоднішній день. У них вище ККД, ніж у звичайних газових котлів за рахунок вологи, яка знаходиться в димових газах. Даний тип котлів просто не видаляє вологу через димохід (як це відбувається в котлах без конденсації), а скидає її в дренаж. Для видалення вологи з димових газів звичайний котел витрачає близько 11% своєї енергії, відповідно, конденсаційний котел на 11% ефективніший. Але для того, щоб вода осідала на теплообміннику котла потрібно підтримувати температуру подачі до 55 градусів (що нижче – тим краще). Також необхідно використовувати теплообмінник із нержавіючої сталі, інакше він вийде з ладу через один сезон своєї роботи. Тому ціна конденсаційних котлів значно вища.
ККД котлів даного типу 108% – але це лише маркетинговий прийом, оскільки це суперечить законам фізики. Вся річ у порівнянні ефективності роботи котла без конденсації та конденсаційного. Як ми писали вище, ККД звичайних котлів – 97%, а конденсаційні на 11% ефективніше, тому прийнято вважати, що ККД конденсаційного котла – 108%. Але коли робили виміри ККД звичайних газових котлів, ніхто не знав про видалення вологи димових газів, і про те, що це знижує ефективність котлів. Реальний ККД звичайних газових котлів – 86% та конденсаційних – 97%.
Одноконтурні, двоконтурні та комбіновані газові котли
Двоконтурні газові котли працюють і на опалення, і на підготовку гарячої води. Основний мінус даного типу котла при роботі на ГВП – маленька пропускна здатність і перепад температури води, що відчувається, при відкритті декількох точок водорозбору одночасно, так як нагрівання гарячої води здійснюється на протоці.
Комбіновані газові котли можуть працювати і для опалення, і для гарячого водопостачання. Але вони мають інший принцип підготовки гарячої води. Цей тип котлів призначений для того, щоб гріти воду через баки ГВП, в яких є теплообмінник. Основний плюс такого принципу роботи – можна підібрати будь-який бойлер за обсягом та підігрівати воду кількома джерелами енергії паралельно. І найголовніше, при використанні гарячої води навіть при відкритті 3-х та 4-х кранів не змінюється температура та напір води (звісно, при правильному проектуванні та монтажі).
%
вища ефективність конденсаційних котлів
Переваги газового опалення в порівнянні з іншими типами
Основні плюси газових котлів у порівнянні з іншими джерелами опалення:
– у 2 рази дешевше в період експлуатації (порівняно з електричними котлами);
– великий вибір;
– при вимкненні електрики можуть працювати на невеликому електрогенераторі;
– не вимагають постійного догляду (порівняно з твердопаливними котлами);
– за рахунок їхньої варіативності, можна підібрати котел до будь-якої системи. Вони можуть бути як додатковим джерелом тепла, так і основним з можливістю погодозалежного управління та регулювання всією системою опалення через інтернет.
– прості у монтажі
– мають величезну модуляцію (1:20)